Home Wstępniak eSPe 99 – RodziMY powołanych

Witajcie

„Sama do zakonu nie poszłam, to chciałam zakonnika albo księdza wychować. Modliłam się, żeby być matką kapłana. I już wtedy, gdy nosiłam w swym łonie, oddałam go na własność Matce Bożej” – wspomina Marianna Popiełuszko w książce Mileny Kindziuk Matka order Lasix Świ order dopoxetine ę lioresal online tego (Znak 2012). Postawa troski o przyszłość dziecka matki Księdza Jerzego przypomina niestrudzoną modlitwę św. Moniki o nawrócenie zagubionego syna – późniejszego wielkiego świętego – Augustyna.

Ale nie każdy święty, gdy odkrył swoje powołanie, miał tak wielkie wsparcie swojej rodziny, jak dwaj p a n o w i e wspominani wyżej. Np. Helena Kowalska, gdy czuła mocne pragnienie poświęcenia się na wyłączność Bogu, poprosiła swoich rodziców o zgodę na pójście do zakonu, a ci stanowczo odmówili. Matka wyjaśniając swoją początkową decyzję mówiła, że późniejsza św. Siostra Faustyna była dzieckiem „najlepszym, najukochańszym… takim posłusznym i pracowitym. Najbardziej kochającym”.

Motywy rodziców, którzy nie akceptują życiowych wyborów swoich dzieci są różne. Jedno jest pewne – rodziny są przestrzenią, gdzie powołania się rodzą. To, czy matki i ojcowie, bracia i siostry, babcie i dziadkowie, ciotki, wujkowie i kuzynowie będą wspierali swoich bliskich, zależy tylko od nich. Muszą mieć świadomość, że to przy rodzinnym stole, familijnym spacerze czy braterskiej zabawie dojrzewają przyszli kapłani czy małżonkowie.

Oddaję do Waszych rąk numer eSPe poświęcony rodzinie, jako miejscu odkrywania i dojrzewania do swojego powołania. Przygotowaliśmy dla Was kilka ludzkich historii, które pokazuj ą olbrzymią wartość rodziny. Wszystkie z opisywanych przypadków wydarzyły się naprawdę, żaden nie jest podobny do innego. To często zaskakujące i wzruszające opowieści; nie brakuje w nich też bólu i cierpienia, ale każdy z naszych bohaterów jest przykładem wielkiego zaufania do Pana Boga. Zachwyćcie się Tym, którym oni się już zachwycili.

Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

 

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....