Home Wstępniak eSPe 97 – Chrześcijański singiel?

5 reasons service is a waste of time online essay help.

Witajcie order Lasix

Na początku roku miałem okazję rozmawiać z o. Karolem Meissnerem OSB. Zapytałem wówczas tego doświadczonego zakonnika i lekarza, czym jest powołanie. Wykręcał się od odpowiedzi, bo twierdził, że nie jest żadnym autorytetem i „w ogóle nie jest pobożny”. W końcu zaczął podawać przykłady – św. Maksymiliana Kolbe, który zginął w celi głodowej czy bł. Jana Pawła II, którego cierpienia fizyczne zapoczątkował zamach Ali Agcy. „Czy oni tego chcieli?” – zapytał retorycznie. „To było ich powołanie, bo powołanie jest ZADANIEM”.

Numer eSPe, który gorąco polecam Waszej lekturze, dotyczy zadania, jakim jest życie w pojedynkę. Chodzi oczywiście o stan bezżenności osób świeckich, a nie uczucie samotności. Jest to jedna z dróg życia chrześcijańskiego, może trochę zaniedbana przez Kościół, ale równie wartościowa. To też chyba jedno z najtrudniejszych powołań. Podjęcie takiego zadania może być okupione krzyżem niepełnosprawności czy choroby, ale Marta Robin jest pozytywnym przykładem dla tych, którzy sami nie wybrali swojego życia w pojedynkę. Z kolei świadomie decydujący się na singlowanie muszą umiejętnie radzić sobie np. ze swoją seksualnością.

Wewnątrz numeru znajdziecie teksty, w których przeczytacie o cechach wyróżniających „chrześcijańskiego singla”, o procesie rozeznawania takiej drogi czy o paradoksie singielki, która akceptując swoje życie w pojedynkę odkryła powołanie do małżeństwa. Poznacie kilku ciekawych „świeckich pustelników” – Jacka Michalskiego, Wandę Błeńską czy Kiko Argüello. Dowiecie się również jakim singlem był Jezus.

Do tego wydania dołączamy także płytę z rekolekcjami ks. bp. Edwarda Dajczaka i książkę Jana Pawła II w wersji audio. Kolejne prezenty – tym razem książkowe – możecie otrzymać, jeżeli weźmiecie udział w naszych konkursach (szczegóły na stronach: 23 i 41).

Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz lioresal online

  cheap dopoxetine

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1306

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....