Home Wstępniak eSPe 120 – Powołanie i miłosierdzie

Ukłucie Bożego miłosierdzia

Taka sytuacja. Szkolna wycieczka licealistów. W hotelu gruba impreza, która kończy się nakryciem przez nauczycieli i skonfiskowaniem alkoholu. Jeden z uczestników melanżu rano wychodzi na miasto, żeby kupić coś na kaca. Ale wchodzi do …kościoła. „Nawet nie wiem po co” – będzie wspominał po latach.
W konfesjonale siedział starszy kapłan. Był załamany aktualnym stanem i wyznawanymi po latach grzechami licealisty. Spowiednik roztaczał wokół siebie tajemniczo dobrą aurę. Dostrzegł ją chłopak. „To jeden z tych momentów w życiu, w których spotykając nieznanego człowieka, ma się wrażenie, że zna się go od lat i chce mu się ufać”.
Nagle spowiednik wystrzelił: „Nie myślisz o kapłaństwie?”. Licealista był zaskoczony, zwłaszcza, że jego spowiedź raczej nie wskazywała na to, że wybiera się do seminarium. Myśl o kapłaństwie od tego momentu zaczęła go jednak intensywnie dręczyć.
To historia zmarłego w marcu ks. Jana Kaczkowskiego, powszechnie znanego „onkocelebryty” i założyciela hospicjum w Pucku. Konfesjonał, i to – wydawałoby się – w najmniej odpowiednim momencie, stał się miejscem, które zaważyło na całym jego życiu. Na tym polega ukłucie ludzkiego serca przez Boże miłosierdzie.
Podobną historię – choć nie na kacu – przeżył młody Jorge Bergoglio, czyli dzisiejszy papież Franciszek. Ale o tym już wewnątrz tego numeru „eSPe”.

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

generic Antabuse

PRZECZYTAJ FRAGMENT

generic Lasix purchase nolvadex

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....