Home Wstępniak eSPe 116 – Kierownictwo duchowe

Follow Jezus

Moi rozmówcy nazywają je towarem luksusowym, drogą dla arystokratów a nawet autostradą. Mnie kojarzy się z …marshallingiem.
Mowa o kierownictwie duchowym, które jest swego rodzaju luksusem a równocześnie autostradą duchowego rozwoju. Ale równie dobrze można je porównać właśnie z naziemną obsługą ruchu lotniczego.
Duch, najwyraźniej ze wszystkich ludzkich sfer, łączy ziemię z niebem. Żeby skutecznie wzbijać się do góry a także bezpiecznie lądować, potrzeba pewnej koordynacji na ziemi. Stąd skojarzenie kierownika duchowego z marshallerem, który odpowiada m.in. za zezwolenie na start silników czy odpięcie klocków blokujących koła, jak i doprowadzenie samolotu na właściwe stanowisko postojowe już po lądowaniu.
Ta lotniskowa służba nazywana jest także „follow me” (od angielskiego napisu „jedź za mną” umieszczanego na samochodzie marshallera). Tu niestety to lotnicze porównanie się kończy, bo kierownik duchowy nie mówi „idź za mną”, ale „idź za Jezusem”!
Antabuse without prescription

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Lasix online cheap nolvadex Pobierz

PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....