Home Wstępniak eSPe 116 – Kierownictwo duchowe

Follow Jezus

Moi rozmówcy nazywają je towarem luksusowym, drogą dla arystokratów a nawet autostradą. Mnie kojarzy się z …marshallingiem.
Mowa o kierownictwie duchowym, które jest swego rodzaju luksusem a równocześnie autostradą duchowego rozwoju. Ale równie dobrze można je porównać właśnie z naziemną obsługą ruchu lotniczego.
Duch, najwyraźniej ze wszystkich ludzkich sfer, łączy ziemię z niebem. Żeby skutecznie wzbijać się do góry a także bezpiecznie lądować, potrzeba pewnej koordynacji na ziemi. Stąd skojarzenie kierownika duchowego z marshallerem, który odpowiada m.in. za zezwolenie na start silników czy odpięcie klocków blokujących koła, jak i doprowadzenie samolotu na właściwe stanowisko postojowe już po lądowaniu.
Ta lotniskowa służba nazywana jest także „follow me” (od angielskiego napisu „jedź za mną” umieszczanego na samochodzie marshallera). Tu niestety to lotnicze porównanie się kończy, bo kierownik duchowy nie mówi „idź za mną”, ale „idź za Jezusem”!

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Książka teolożki Marty Kowalczyk Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość to przede wszystkim zapis duchowych doświadczeń tej mistyczki z XIV wieku....

RECENZJE

0 118

Kiedy sięga się po książkę, której tytuł ewidentnie jest oksymoronem, właściwie nie wiadomo, czego się spodziewać. Ryczące owieczki ze zdjęciem pięknego stada owiec, kto...