Home Wstępniak eSPe 115 – Rozeznać powołanie na REKOlekcjach

Lekcje, tylko że reko

Próbowałem sięgać pamięcią wstecz i przypomnieć sobie rekolekcje, w których brałem udział rok temu, pięć i piętnaście lat temu. Niewiele pamiętam. Nawet nie jestem w stanie przypomnieć sobie rekolekcjonisty (chyba, że był to znajomy kapłan), który je głosił. To znak, że rekolekcje przynajmniej raz w roku to dobra praktyka dla naszej duchowej kondycji.
W tych wędrówkach w pamięci przypomniałem sobie jednak pewne szkolne rekolekcje, z których zapamiętałem tylko jedną rzecz: „rekolekcje są jak lekcje, tylko że reko”. Z czymkolwiek wiązał to wówczas rekolekcjonista, to w tym stwierdzeniu jest coś prawdziwego.
Rekolekcje to przecież czas nauki dla naszego ducha – nie czarujmy się, nie szkolimy go raczej zbyt często… Tym bardziej wypada się do tego solidnie przyłożyć. W tym celu dobrze pamiętać o przygotowaniu się do lekcji przez odrabianie zadań domowych. A z kolei nowy materiał najlepiej utrwalać przez częste powtarzanie.

Niech temu służy ten numer „eSPe”. Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny
Lasix reviews dopoxetine without prescription

Pobierz

generic nolvadex

PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Sprawdzony przepis na niebo? Oddać całe życie na ziemi drugiemu człowiekowi. Szczególnie takiemu, który sam już nie może się o siebie zatroszczyć.

RECENZJE

0 293

Kiedy przyglądamy się biblijnym patriarchom, dochodzimy do wniosku, że każdy z nich jest na swój sposób intrygującą postacią. Izaak, którego wywiodła w...