Home Wstępniak eSPe 108 – Narzeczeństwo – pierwsze sakramentalne „tak”

Życzenia narzeczonych

O ile pary w ogóle decydują się na małżeństwo, to narzeczeństwo często bywa sprowadzane do załatwiania formalności przed ślubem – urzędowych, kościelnych, weselnych. A skoro „dobrowolnie i bez żadnego przymusu” chcą „wytrwać w tym związku w zdrowiu i chorobie, w dobrej i złej doli, aż do końca życia” to warto uczynić z narzeczeństwa czas wyjątkowy.
Jak to zrobić, opowiadają Gabrysia i Mateusz, którzy tegoroczne walentynki spędzili z papieżem Franciszkiem. Kilka cennych rad i ciekawych pomysłów podsuwają też Grażyna Bakunowicz, młoda żona i mama, doradca rodzinny a także słynący z genialnych kursów przedmałżeńskich „Malina”.
Coraz częściej młodzi chcą, żeby zaręczynom towarzyszyło błogosławieństwo Kościoła. Liturgia na razie nie przewiduje specjalnego obrzędu, ale – jak przewiduje ks. Mirosław Maliński – rosnące zapotrzebowanie wiernych doprowadzi do sformalizowania rytuału w tej sprawie.
Cieszy fakt, że wokół pierścionków zaręczynowych a później hucznych wesel nie brakuje też tego, co należy do sfery ducha. Dbanie o integralność człowieka na każdym etapie jego życia jest gwarantem silnych rodzin, w których dojrzewają wszystkie powołania. To dobry znak, zarówno dla Kościoła, jak i społeczeństwa.

Niech lektura będzie dla Was owocna
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Lasix online Pobierz

buy nolvadex online Antabuse reviews PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

buy Lasix online Książka teolożki Marty Kowalczyk Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość to przede wszystkim zapis duchowych doświadczeń...

RECENZJE

0 26

Nie sięgam po fantastykę, ponieważ nie leży ona w kręgu moich zainteresowań literackich. Tym razem jednak sięgnęłam. Mogłabym przyznać, że nie miałam...