Home Wstępniak eSPe 107 – Jan Paweł II – nasza antena do nieba

Świętość jest powołaniem każdego człowieka

Catherine Hudson miała 8 lat, gdy zachorowała na białaczkę. Przyjechała do Watykanu aż z Oklahoma City. Jej mama – biedna wdowa, która straciła męża w wypadku samochodowym – sprzedała nawet niektóre meble ze swojego domu, by móc zapłacić za podróż do Rzymu. Ostatnim przed śmiercią marzeniem Catherine było zobaczyć papieża. Choć w Watykanie nie było takich zwyczajów ojciec święty ją przyjął. Ona ubrana w strój pierwszokomunijny, on – w białą sutannę. Siadają przy stole i rozmawiają. On zamyka w swojej dużej dłoni małą bladą rączkę dziewczynki. Wyglądają trochę jak dziadek z wnuczką. Na pożegnanie prosi ją, żeby się za niego modliła. Ona obiecuje, że napisze do niego list. Każdego dnia w porze dostarczania poczty papież pyta sekretarza, czy nie ma czegoś od Catherine.
Wydawałoby się, że takie historie od dziesięciu lat realizuje krakowska fundacja „Mam marzenie”. Ale Catherine nie spotkała się ani z papieżem Franciszkiem, ani nawet z Janem Pawłem II. To historia sprzed pół wieku i dotyczy papieża Jana XXIII zwanego „dobrym” i „uśmiechniętym”.
To wszystko pokazuje, że świętość nie jest przypisana do konkretnego nazwiska czy stanowiska – świętość jest powołaniem każdego człowieka. Dziś pewnie Catherine cieszy się obecnością papieża Jana w niebie.
Niech i nasze marzenia będą ukierunkowane na święte życie, na wzór Jana XXIII i Jana Pawła II.

Niech lektura będzie dla Was owocna
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

acquire Lasix

Antabuse without prescription PRZECZYTAJ FRAGMENT

buy lioresal online

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....