Home Wstępniak eSPe 106 – Post od fejsa

Czas na post i jałmużnę z czasu

Brytyjczycy nazywają ich podestrians (gra słów od iPod i pedestrian – pieszy). Praktycznie nie ściągają słuchawek z uszu a playlisty w ich iPodach są wyznacznikiem tożsamości. Jedno z brytyjskich towarzystw ubezpieczeniowych szacuje, że powodują co dziesiąty niegroźny wypadek drogowy. Ale paradoksalnie to nie wszechobecna muzyka zabija. To cisza jest tak nieznośna, że trzeba sobie uszy zatykać słuchawkami z ulubionymi kawałkami. W ciszy można usłyszeć siebie samego, swoje pragnienia i pytania o cel i sens życia. Można też usłyszeć odpowiedzi. Boimy się je usłyszeć?
Klerycy zrezygnowali z korzystania z Facebooka w piątki Wielkiego Postu. Piotrek Żyłka, twórca projektu FaceBóg, odłożył słuchawki i ulubioną muzykę a jego jałmużną stał się czas ofiarowany innym ludziom. Susan Maushart ze swoimi dziećmi nie korzystała w domu przez pół roku z Internetu, telewizora i komórki. Gdybym o tym wszystkim powiedział mojej babci, nie zrozumiałaby sensu takiego postu. Ale coraz trudniej także o wiele młodszym dostrzec w takim zachowaniu wartość, bo urządzenia mobilne to nasza codzienność a świat wirtualny miesza się nam z rzeczywistością.
Dlatego spróbujcie, choć na jeden dzień, odłożyć smartfona i nie zaglądać do mediów społecznościowych. A z zyskanego czasu złóżcie jałmużnę Panu Bogu lub swoim bliskim – oczywiście tak, żeby nie odczuli, że to jałmużna.

Niech lektura będzie dla Was owocna
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

purchase nolvadex Pobierz

buy dopoxetine

generic dopoxetine

PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1306

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....