Home Wstępniak eSPe 101 – Czysty SEX i sexy CZYSTOŚĆ

Bóg seksu

Tytuł – wbrew pozorom – nie zapowiada artykułu o „bogu seksu”, czyli playboyu sprawnym w łóżku, który jest w stanie zaspokoić każde oczekiwanie partnerki. Mam na myśli Boga, który jest Stwórcą świata i człowieka – jego ciała, psychiki, duchowości. Seks, który w szczególny sposób łączy te trzy zasadnicze ludzkie sfery, też jest Bożym pomysłem. To Bóg widzi w nim wyraz najbliższej więzi między mężem i żoną. To On nadał mu określone okoliczności – przyjemność i prokreację. To On przygotował specjalne narzędzia umożliwiające człowiekowi realizację w tej sferze, czyli całą ludzką płciowość. Bóg chrześcijan, mój Bóg, zna się na seksie najlepiej na świecie.

Jeżeli nie przyjmę tej prawdy, to nie zaproszę Boga do mojego małżeńskiego łóżka, nie podzielę się z Nim moimi problemami z masturbacją czy homoseksualnymi fantazjami. Będę wstydził się przed Bogiem za to, co dzieje się między moim pępkiem a udami. A przecież ta sfera człowieka, z właściwymi jej członkami, jest tak samo ważna, jak każda inna, a te członki są tak samo piękne, jak wszystkie pozostałe. Owszem, domagają się szacunku i godności, ale tym bardziej muszą być powierzone Bogu. Doskonałym przykładem zachowania w tych kwestiach jest modlitwa Tobiasza i Sary przed seksem (Tb 8, 4–9).

Brak zaproszenia dla Boga do naszej płciowości i seksualności skutkuje niezrozumieniem Jego przykazań dotyczących tych sfer. Jeżeli wierzę Bogu, że wszystko, co robi i mówi, jest ze względu na moje dobro, a wszystko, czego zabrania, jest dla mnie szkodliwe, to znikną dylematy związane z właściwością seksu przedmałżeńskiego czy zachowań homoseksualnych lub autoerotycznych. Nasz Bóg jest Bogiem seksu. Nie bójmy się dzielić z Nim radościami i problemami naszej seksualności.

Z życzeniami owocnej lektury
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

lioresal without prescription

Pobierz

  acquire dopoxetine acquire Antabuse

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....