Home Temat numeru Lek na duchowe trudności

generic Antabuse lioresal online O miserikordynie, duchowym leku polecanym przez papieża Franciszka opowiada jego pomysłodawca dk. Błażej Kowalski z gdańskiego seminarium duchownego.

 

 

Żadna firma farmaceutyczna nie mogłaby wymarzyć sobie tak wielkiej promocji dla swojego leku. Księdza miserikordynę polecił wszystkim wiernym papież Franciszek. Jak Ksiądz na to zareagował?

Cieszę się, jest to dzieło Boże, wpisuje się w posłannictwo Kościoła. Widocznie papież uznał, że konieczne jest przypomnienie dzisiaj, aby wołać do Bożego Miłosierdzia i pełnić uczynki miłosierdzia. Spotkanie z Jezusem uzdrawia. Jakiś czas temu Ojciec Święty przypomniał, że Kościół widzi jako szpital polowy, w którym są leczone rany i rozgrzewane ludzkie serca. To właśnie dokonuje się w sakramentach uzdrowienia oraz dzięki modlitwie. Doświadczenie Miłosierdzia Bożego jest uzdrawiające.

 

Skąd pomysł na miserikordynę?

Dwa lata temu potrzebowaliśmy jakiegoś upominku dla młodzieży przybywającej na XXII Dzień Modlitwy Młodych. Ks. Prorektor zasugerował, żeby zrobić coś w formie leku. Dla mnie szybko stało się jasne, jaki lek będzie najlepszy i jaką instrukcję do niego dołożyć. Sam go stosuję od lat.

 

Jest ksiądz farmaceutą. Proszę powiedzieć dla kogo jest ten lek i jak go stosować?

Miserikordyna to lek duchowy, który sprawia, że dusza otwiera się na miłosierdzie. Objawia się to poprzez pokój serca, wewnętrzną radość i pragnienia czynienia dobra. Jego skuteczność jest gwarantowana słowami Jezusa skierowanymi do św. Faustyny.

Lek należy stosować w sytuacji kiedy: pragniemy doświadczyć Bożego miłosierdzia i nawrócenia grzeszników, potrzebujemy pomocy w trudnej decyzji, brakuje nam sił do walki z pokusami, nie potrafimy komuś przebaczyć, zależy nam na kimś, a nie potrafimy mu pomóc, pragniemy miłosierdzia dla człowieka umierającego, chcemy dziękować Bogu i uwielbiać Go za wszystkie łaski

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania?

Nie ma.

 

A jakieś skutki niepożądane po zażyciu?

Też nie.

 

Można przedawkować?

Nie można, ale pod warunkiem, że się modli z wiarą. Modlitwa bez wiary nie ma sensu, staje się pustym rytuałem albo co najwyżej rozmową z samym sobą a nie Jezusem.

 

cheap Lasix Jak farmaceuta odkrywa swoje powołanie kapłańskie?

Lata dialogu z Bogiem, modlitwa, rekolekcje, rozeznawanie, Słowo Boże, częsta Msza św., adoracja.

 

Czy tym, którzy właśnie odkrywają swoje powołanie może Ksiądz zalecić jakieś lekarstwa?

W Kościele lekarzem jest Jezus i do Niego trzeba się zwracać po radę, On uzdrawia przez sakramenty i przez spotkanie z Nim, modlitwę, dialog miłości, przyjęcie Jego łaski. Tym którzy rozeznają powołanie radzę zaufać Jezusowi. To nie emocje ani nawet pobożne uczucia, to sprawa decyzji – przyjęcia Jego woli oraz relacji z Nim. Relację buduje się nieustannie, długo, na modlitwie, adoracji, doświadczeniu Słowa Bożego. Zaufanie i budowanie relacji wymaga czasu i wysiłku. To nie jest łaska, tak jak wiara, bo wierzącym można stać się w jednym momencie. A jak już się zaufa, to człowiek da się Jezusowi poprowadzić…

 

Przemysław Radzyński

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....