Home Temat numeru Jak odnaleźć swoje powołanie – 7 kroków

W jednym ze swoich filmików Mikołaj Kapusta wylicza 7 kroków do tego, jak odnaleźć swoje powołanie. Jak sam mówi, podpowiedział mu je Duch Święty i przepracował je osobiście.

1. Modlitwa

To Bóg powołuje. Dlatego trzeba z Nim nawiązać relację.

2. Zajrzyj do serca

W sercu zapisane są pragnienia, które zapisał Bóg-Stwórca. Bóg nie zapisuje pragnień sprzecznych z powołaniem.

3. Pytaj sumienia i słuchaj sumienia

Nie zawsze musisz mieć cudowne objawienie woli Bożej, żeby dowiedzieć się, jakie masz powołanie. Spytaj swojego sumienia, co powinieneś robić. To też jest głos zapisany w Tobie przez Pana Boga.

4. Jak masz na imię?

Każde imię coś oznacza. Np. Mikołaj z greckiego Nikólaos (od słów nike i laos) oznacza kogoś, kto prowadzi lud do zwycięstwa. To się realizuje w moim życiu – prowadzę moją społeczność do zwycięstwa. Tak wypełniam powołanie, które odnalazłem w swoim imieniu.

5. Jakie masz możliwości?

Jakie są Twoje talenty? Co jest kapitałem w Twoim życiu?

6. Zajrzyj do Pisma Świętego

Albo na losową stronę, albo do czytań z dnia.

7. Przestań się mazać!

Czego się boisz? Jezus mówi „Jam zwyciężył świat”, a Chrystus utożsamia się z Kościołem, to znaczy, że my też jesteśmy na pozycji zwycięskiej. Nie daj się z niej zepchnąć. Nie proś o to, co już masz. Nic nie może nas oddzielić od miłości Jezusa!

Weź się w garść! Uwierz, że Bóg jest wszechmogący; że ma moc i chce jej używać, ale nie sam z siebie i tylko wtedy, gdy Go o to poprosisz, ale przez Ciebie. Nie tyle masz patrzeć w Niebo i modlić się do Boga, ale już teraz realizować swoje powołanie w Nim, bo On jest w Tobie, a Ty jesteś w Nim, jeśli w Nim trwasz.

 

Obejrzyj cały filmik na kanale „Dobra Nowina”:

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1035

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....