Home Świadectwo Duchowe SPA

cheap lioresal Każdy lubi planować wolny czas – gorzej z jego znalezieniem. Jednak jeśli chodzi o wakacje, to każdego roku czekam na nie z utęsknieniem. Viola – moja ukochana żona, lubi ciepłe, a wręcz gorące miejsca – np. plaża, morze, ptaków śpiew… ja natomiast lubię aktywnie spędzać czas i w nieco chłodniejszych okolicznościach przyrody. Nie to jest jednak podstawowym kryterium, jakim się kierujemy wybierając cel naszych wakacyjnych wojaży.

order Antabuse generic nolvadex
 

Od wielu już lat planowanie rodzinnych wakacji zaczynamy od zapisania się na rekolekcje. Co takiego sprawia, że decydujemy się na rekolekcje, a nie na góry, morze czy zagraniczne kurorty? Chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem i zachęcić Ciebie, Drogi Czytelniku do tego, abyś także skorzystał z takiej formy wakacyjnej przygody.

Zauważyliśmy że po roku ciężkiej pracy potrzebujemy nie tylko odpoczynku, ale także umocnienia i nabrania sił na kolejne wyzwania i obowiązki. Szukamy odskoczni od codziennych trudów oraz inspiracji do tego, aby pełniej i radośniej przeżyć życie. To wszystko gwarantują nam właśnie rekolekcje w gronie osób traktujących wiarę i osobę Jezusa bardzo poważnie.

Z jednej strony staramy się, aby miejsce rekolekcji było atrakcyjne turystycznie, ponieważ czasem jest to jedyny urlop, jakim ktoś dysponuje. Po drugie dbamy o to, abyśmy mieli dla rodziny i siebie nawzajem dużo czasu. Każdy może wybrać taką formę spędzenia wolnego czasu jaką lubi. Od kilku lat w ośrodkach, które odwiedzamy, mamy możliwość brania udziału w grach sportowo-zespołowych, korzystania z basenów, rowerów, kajaków, wycieczek turystycznych itp. Ponadto zarówno dzieci jak i dorośli mogą korzystać z ciekawych warsztatów i zajęć grupowych, budzących i rozwijających pasje oraz zainteresowania (plastyczne, muzyczne, sprawnościowe, komunikacyjne itp.).

Mimo wielu atrakcji trzeba pamiętać, że przecież są to rekolekcje. Każdego więc dnia spotykamy się na wspólnej Eucharystii, konferencjach, w grupach formacyjnych i spotkaniach modlitewnych. Jest to czas, kiedy możemy poznawać praktyczne wskazówki radzenia sobie w życiu z perspektywy Ewangelii i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Szczególnie cenne i budujące jest świadectwo innych osób i możliwość szczerej rozmowy z innymi wierzącymi, którzy otwarcie dzielą się swoimi przeżyciami. Co roku dołączają do nas nowe osoby, które znajdują miejsce dla siebie i ubogacają nas swoją historią.

Czas rekolekcji, na które od kilku lat jeździmy całą naszą rodziną, jest miejscem odpoczynku, ciekawych spotkań, inspirujących myśli i duchowego wzrostu. Jeśli chcesz spotkać interesujących ludzi, doświadczyć Bożej bliskości, odpocząć i nabrać sił i motywacji do dalszego życia w mocy Ducha Świętego, dołącz do nas.

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....