Home Recenzje Uwielbienie pełne pokory i mocy

order nolvadex Lasix without prescription

Krążek „Chwała Tobie Tato” jest wspólnym projektem zespołu Kadosz, znanego z tworzenia muzyki ewangelizacyjnej od 2000 r. oraz Fundacji ZaNim z Otwocka, która promuje kulturę chrześcijańską i działania ewangelizacyjne. Już samo to na wstępie domaga się popatrzenia na płytę, jak na narzędzie głoszenia Dobrej Nowiny.

Słuchacz, który znajdzie odrobinę czasu na spokojne wsłuchanie się w płytę na pewno doceni jej estetykę. To, co cechuje brzmienie krążka, to jego dojrzałość. Na próżno doszukiwać się w nim zbędnych taktów czy nieprzemyślanych aranżacji. Dużą rolę w tworzeniu ewangelizacyjnego zapisu nutowego piosenek odgrywają gitary, zarówno akustyczne, jak i elektryczne – to one w przeważającej części budują tło muzyczne, na którego kanwie przekazywane są właściwe treści. Wrażliwy meloman na pewno będzie zachwycony udziałem puzonu, saksofonu altowego, trąbki czy instrumentów smyczkowych, które we właściwych momentach pojawiają się w postaci delikatnych solówek, dając czas na przemyślenie usłyszanego tekstu. W szybszych kawałkach dopełnieniem stają się instrumenty klawiszowe oraz perkusja, które żywo i dynamicznie pobudzają do przeżycia przekazu krążka – wrażliwego, acz pełnego energii uwielbiania Boga.

To, co wymaga podkreślenia to fakt, że płyta zrodziła się na gruncie trudnego doświadczenia małżeństwa artystów, biorących udział w nagraniu płyty, Marcina i Iwony. Byli oni w trudnej sytuacji, prawie bezdomni, ale właśnie wtedy postanowili, że mimo wszystko będą uwielbiać Boga Ojca. I ich życie zaczęło się odmieniać, a oni jeszcze bardziej umocnili się w przekonaniu, że Bóg tego od nich właśnie pragnie – by uwielbiać Go muzyką. Nie sposób tego nie dostrzec w treści poszczególnych utworów. „Trzeba tylko dziś zauważyć cud, to, że z nami jesteś, nie potrafię, wiem, absolutnie nic bez Twojego ducha” – można usłyszeć w jednej z pieśni. Jakże wymowne to świadectwo – przyznania się do własnej bezsilności, z podkreśleniem konieczności zaufania Najwyższemu. Jeszcze bardziej zadziwiają, ale i umacniają słowa wskazujące, że można dziękować i wielbić w każdym życiowym położeniu: „Przez śmiech i moje łzy, Przez to, co dałeś mi, W Tobie mój czas ma sens, Ty jesteś Bogiem, Chwała Ci”.

Po przesłuchaniu płyty może ktoś zarzucić, że wiele utworów jest prostych, a ich tekst w dużej mierze powtarza się. Trudno się z tym nie zgodzić. Ale po pierwsze, dzięki temu łatwo wpadają w ucho. Po drugie to, co do mnie przemawia za wykorzystaniem takich właśnie utworów w krążku o takim charakterze, to werset jednego z utworów: „Nie potrzeba mi wcale wielu słów, by modlić się sercem”. I tego wszystkim, którzy sięgną po tę płytę życzę – aby chwile z nią spędzone były prostą modlitwą uwielbienia Boga w sercu!

Kadosz, Chwała Tobie Tato, Wydawnictwo Vivisound, Otwock 2015

 

Kadosz purchase Antabuse

Podobne artykuły
0 998

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....