Home Powołanewsy Znikający ksiądz zachętą do modlitwy o powołania kapłańskie

Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo przygotowało serię spotów zachęcających do modlitwy o powołania kapłańskie. Filmy łączy motyw znikającego kapłana podczas udzielania sakramentu chrztu czy błogosławieństwa nowożeńców.

„Każdy z nas, wiele ważnych w życiu momentów wiąże z Kościołem. Chcemy, by celebrował je święty i dobry ksiądz. Często jednak nie zauważamy, jak istotne jest nasze duchowe wsparcie dla kapłanów” – mówi ks. Jacek Piotrowski CM z Grupy Młodzieżowo-Powołaniowej Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, która przygotowała właśnie serię spotów zachęcających do modlitwy za kapłanów.

Krótkie filmiki pokazują sceny z kościoła – z obrzędu chrztu czy błogosławieństwa nowożeńców. W pewnym momencie kapłan celebrujący uroczystość znika. Wówczas pada pytanie: „a kto ochrzci twoje dziecko?” albo „a kto pobłogosławi twoje małżeństwo?”.

„Jako Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, mamy w swoim charyzmacie pracę nad uświęceniem własnym, by służyć ubogim, a także dbać o wykształcenie i świętość kapłanów. Pokazujemy zatem momenty z naszego życia, w których kapłan jest potrzebny” – wyjaśnia ks. Piotrowski.

Spoty można zobaczyć na facebookowym profilu „Młodzież Wincentyńska” oraz na YouTube.

„Wsłuchani w słowa Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2) wiemy, jak ważna jest modlitwa każdego wiernego w tych intencjach. Stąd pomysł, by w taki nietypowy sposób zaprosić do włączenia się w wielkie dzieło modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie” – wyjaśnia ks. Piotrowski.

buy dopoxetine online purchase Antabuse

Kolejne filmiki będą utrzymane w podobnej konwencji i będą dotyczyły sakramentu namaszczenia chorych i pogrzebu.

Św. Wincenty a Paulo założył Zgromadzenie Księży Misjonarzy w 1625 r. w celu ewangelizacji ubogich i formacji kleru. Dziś jednym z celów Zgromadzenia jest „wspomaganie duchownych i świeckich w zdobywaniu właściwej im formacji i prowadzanie do pełniejszego uczestnictwa w głoszeniu Ewangelii ubogim”. nolvadex reviews

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Książka teolożki Marty Kowalczyk Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość to przede wszystkim zapis duchowych doświadczeń tej mistyczki z XIV wieku....

RECENZJE

0 106

Nie sięgam po fantastykę, ponieważ nie leży ona w kręgu moich zainteresowań literackich. Tym razem jednak sięgnęłam. Mogłabym przyznać, że nie miałam...