Home Powołanewsy Sytuacja powołaniowa w Polsce jest stabilna

Sytuacja powołaniowa w Polsce jest stabilna – wynika z danych udostępnionych przez ks. Marka Tatara, krajowego duszpasterza powołań. W roku 2014 formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych i zakonnych rozpoczęło 784 kleryków. Rok wcześniej było ich 759.

generic nolvadex
„Myślę, że nie można mówić o jakimś szalonym wzroście, ale też nie można mówić o jakiejś klęsce – podkreślił ks. Marek Tatar. – Pan Bóg powołuje na potrzeby czasu, na potrzeby Kościoła i wyzwań tego czasu. Jeśli patrzymy na świat naturalistycznie, to będziemy patrzyli w kategoriach sukcesu i klęski; jeżeli patrzymy w kategoriach wiary, to będziemy widzieli w tym dialog Boga ze światem, który On stworzył”.

Z danych Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań wynika, że w przypadku zgromadzeń żeńskich czynnych na koniec ubiegłego roku było 221 postulantek. To o 26 mniej niż w roku poprzednim.

Jeśli chodzi o zgromadzenia żeńskie kontemplacyjne są tam 32 postulantki. Na koniec roku 2013 było ich 28. cheap lioresal Antabuse online

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Sprawdzony przepis na niebo? Oddać całe życie na ziemi drugiemu człowiekowi. Szczególnie takiemu, który sam już nie może się o siebie zatroszczyć.

RECENZJE

0 96

Kiedy przyglądamy się biblijnym patriarchom, dochodzimy do wniosku, że każdy z nich jest na swój sposób intrygującą postacią. Izaak, którego wywiodła w...