Home Powołanewsy Samorządowiec z Warszawy chce zostać księdzem

Antabuse without prescription

Michał Radziwiłł zrezygnował z mandatu radnego warszawskiej dzielnicy Ursynów. W rozmowie z lokalnym portalem potwierdził, że wstępuje do nowicjatu Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

cheap nolvadex buy Lasix online
„Do decyzji dojrzewałem kilka lat. Miałem w tym czasie wiele innych zadań do wykonania. Wspaniała rodzina, harcerstwo, studia na Politechnice, Rada Dzielnicy, parafia – poprzez te wszystkie doświadczenia Bóg mnie do tego przygotował. Owoce niektórych działań widzę już teraz, choć lwia część jest przede mną jeszcze ukryta. Tylko Pan Bóg wie, do czego były mi te wszystkie historie” – mówi Michał Radziwiłł w rozmowie ze Sławomirem Kińczykiem.

Były już radny Ursynowa mówi wprost, że chce zostać księdzem i będzie się do tego przygotowywał już od najbliższych dni w nowicjacie Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

„Wielu chłopców i dziewcząt zadaje sobie jak ja pytanie: jakie jest moje powołanie? Moi rówieśnicy wchodzą w etap życia, kiedy przejmują odpowiedzialność za rozmaite obszary życia w Polsce – zakładają rodziny, niektórzy idą na studia, do pracy, do polityki. Ja Miłością Bożą zostałem wezwany do seminarium. Żadnego powołania nie należy się bać, nieszczęścia rodzą się, gdy przed nim się ucieka. Zachęcam do tego, żeby słuchać codziennie Słowa Bożego, bo ze słuchania rodzi się mądrość. Wtedy łatwiej jest dokonać dobrego wyboru” – czytamy na haloursynow.pl.

Michał Radziwiłł jest synem znanego publicznie Konstantego Radziwiłła, byłego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, który w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje do Senatu. Michał ma trzech braci i cztery siostry. Tato od wielu lat angażuje się w Związku Dużych Rodzin 3+, aby tworzyć w Polsce warunki sprzyjające rodzinie. „Jeśli Państwo doceniają moje dotychczasowe działania, proszę wiedzieć, że takiej postawy nauczyłem się przede wszystkim od moich wspaniałych Rodziców” – napisał na swoim fanpage’u na Facebooku zachęcając do głosowania na ojca.

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....