Home Powołanewsy Polska młodzież posłana do Panamy

Polska młodzież jest gotowa do wyjazdu do Panamy. „Duchową odprawę” przeżyli na Jasnej Górze młodzi pielgrzymi, wolontariusze, koordynatorzy oraz opiekunowie grup, którzy w styczniu wezmą udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży. Krajowe rozesłanie zgromadziło ponad pół tys. osób.

 

„Nigdy nie będziemy tak stuprocentowo przygotowani aczkolwiek nasze serce jest otwarte i myślę, że to wystarczy. W Krakowie był niesamowity klimat, pomyślałam, że wspaniale byłoby przeżyć takie doświadczenie bardziej międzynarodowo. Dla mnie będą to pierwsze Światowe Dni Młodzieży przede wszystkim dlatego, żeby zobaczyć Chrystusa w swoich rówieśnikach” – mówili młodzi jadący do Panamy.

Światowe Dni Młodzieży będą tym razem bardzo maryjne. Ich hasłem są słowa: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego”. Mają być sposobnością do odnowienia maryjnej pobożności – przypomina bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. „Tam, gdzie brakuje takiego zasłuchania i zapatrzenia w Maryję, tam gdzie brakuje wrażliwości na to, że Matka Boża modli się za nas, to życie Kościoła słabnie” – podkreśla bp Solarczyk.

Z Polski w ŚDM udział weźmie ponad 3,5 tys. młodych. To największa europejska grupa udająca się do tego leżącego w Ameryce Środkowej kraju. Jest już tam kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej wędrująca „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia.

 

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1198

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....