Home Powołanewsy Po Prostu – Paulini o Powołaniu

„Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię. Życie każdego z nas jest intrygującą przygodą. Dzieląc się własnym doświadczeniem pomagamy innym w tworzeniu ich życia” – przekonują paulini, którzy z okazji Roku Życia Konsekrowanego uruchomili specjalny kanał w serwisie YouTube.com.

„Po Prostu – Paulini o Powołaniu” to seria 5-minutowych filmików. Co czwartek jeden z zakonników opowiada swoją historię. Cykl otwiera nagranie o. Michała Legana – paulina z Jasnej Góry, który pochodzi z Zielonej Góry, gdzie nie było żadnego męskiego zakonu, co utrudniało rozeznanie powołania paulińskiego. Ale przez kilka lat w wakacje sprzątał magazyny w jasnogórskiej bibliotece, gdzie pracowała jego ciocia. Przy tej okazji mógł obserwować życie zakonników – zasiadał z nimi do stołu w czasie posiłków, przyglądał się im w czasie modlitwy. W ten sposób poznał życie zakonne, które go zafascynowało.

„W Roku Życia Konsekrowanego zasłuchaj się w historię tych, którzy swoje życie złożyli w rękach Boga, aby być po prostu zakonnikami, paulinami. Po Prostu – Paulini o Powołaniu”.

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Książka teolożki Marty Kowalczyk Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość to przede wszystkim zapis duchowych doświadczeń tej mistyczki z XIV wieku....

RECENZJE

0 32

W historii Narodu Wybranego było wiele kobiet, które odegrały w niej jakąś rolę, mniej lub bardziej ważną. Była Ewa, a tuż za...