Home Powołanewsy Jest kogo naśladować!

dopoxetine reviews

W ostatnim czasie zapadło kilka papieskich decyzji dotyczących przyszłych beatyfikowanych i kanonizowanych. Są wśród nich osoby różnych powołań z całego świata.

order Antabuse
Na konsystorzu publicznym papież Franciszek podjął decyzję o kanonizacji trzech błogosławionych kobiet, które żyły w XIX wieku. Chodzi o Francuzkę Jeanne Émilie de Villeneuve, założycielkę zgromadzenia sióstr Niepokalanego Poczęcia, i dwie Arabki z Ziemi Świętej. Są nimi: Maria Alfonsyna Danil Ghattas z Jerozolimy, założycielka tamtejszego zgromadzenia sióstr Różańca św., i karmelitanka Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, znana mistyczka, urodzona koło Nazaretu, a zmarła w założonym przez siebie klasztorze w Betlejem (o Małej Arabce pisaliśmy w ostatnim numerze „eSPe” ).

W lutym ogłoszono też termin beatyfikacji polskich franciszkanów: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz włoskiego kapłana ks. Alessandra Dordiego. Wyniesienie na ołtarze męczenników nastąpi 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru.

Podpisem pod dekretem dotyczącym cudu za wstawiennictwem rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus papież Franciszek otworzył drogę do ich kanonizacji. Błogosławieni Maria Zelia i Ludwik Martin zmarli pod koniec XIX wieku. Obecnie oczekuje się, że ich kanonizacja będzie możliwa podczas jesiennego Synodu Biskupów o rodzinie.

Inne dekrety mówią o heroiczności cnót siedmiorga sług Bożych. Wśród nich jest s. Wincenta od Męki Pańskiej Jadwiga Jaroszewska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Zmarła ona w Warszawie w 1937 r., mając zaledwie 37 lat. Urodzona w 1900 r. w Piotrkowie Trybunalskim i osierocona we wczesnym dzieciństwie, ukończyła szkołę średnią i była nauczycielką. W 26. roku życia założyła zgromadzenie zakonne zajmujące się opieką nad ludźmi najbardziej zaniedbanymi i zagrożonymi, również z marginesu społecznego.

Wśród pozostałych kandydatów na ołtarze są założyciele żeńskich zgromadzeń zakonnych (włoski ksiądz oraz Irlandka i Włoszka) oraz XIX-wieczny nowicjusz jezuicki z Bośni Petar Barbarić, hiszpańska zakonnica z XVI wieku i najmłodsza w tym gronie świecka Włoszka z Ruchu Focolari. Maria Orsola Bussone zmarła w 1970 r., nie mając jeszcze 16 lat. buy lioresal online

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1260

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....