Home Powołanewsy Dlaczego chcą być księżmi?

„Chcę być księdzem” – to tytuł spotu powołaniowego, jaki nakręcili wrocławscy klerycy.

„Chcę podzielić się z wami wszystkimi tym, dlaczego każdy z nas pragnie zostać kapłanem. Mówić o swoim powołaniu nie jest rzeczą łatwą, tym bardziej, jeżeli ma się na to tylko jedno zdanie…” – pisze na swoim kanale w serwisie YouTube Adam Bilski. Kleryk III roku jest pomysłodawcą spotu.

„Bo chcę grać w drużynie Jezusa Chrystusa” – mówi młody człowiek, trzymając w rękach piłkę do koszykówki. Inny, siedząc na rowerze odpowiada: „Bo chcę docierać do ludzi z Dobrą Nowiną”. Kolejny, ubrany w czapkę kucharską wyjaśnia: „Chcę karmić ludzi Jezusem Chrystusem”. Wszystkich odpowiedzi jest kilkanaście. W ten sposób wrocławscy alumni tłumaczą, dlaczego wybrali kapłaństwo.

buy dopoxetine online buy lioresal online order dopoxetine

Pomysł pochwalił rektor MWSD we Wrocławiu ks. dr Adam Łuźniak, zwracając uwagę, że z jednej strony film pokazuje, że powołanie kapłańskie nie jest czymś, co trąci anachronizmem, ale można o nim mówić językiem, którego dziś używają ludzie młodzi. Z drugiej przygotowanie spotu sprowokowało samych alumnów do zatrzymania się nad swoim wyborem.

Dwuminutowy filmik można oglądać w serwisie YouTube od 30 grudnia 2014 r. W pierwszym tygodniu emisji zanotował 70 tys. odsłon.

Spot powstał z okazji 450-lecia wrocławskiego seminarium. W planach są kolejne filmy. Jak przekonują wrocławscy klerycy, młody człowiek potrzebuje świadectwa rówieśnika, trzeba mu pokazać, że Kościół jest otwarty, trzeba wychodzić do młodych i robić raban. Pomysłodawca spotu „Chcę być księdzem”, kl. Adam Bilski także rapuje. Kawałki takie jak „Martyrs” i „Powołanie najsłabszych” można znaleźć na jego profilach na YouTubie i Facebooku.

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1306

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....