Home Papież o powołaniu Konsekrowani! Obudźcie świat!

Pod koniec listopada 2013 r. papież Franciszek spotkał się z Unią Przełożonych Generalnych zakonów męskich. W styczniu obszerną relację z tego wydarzenia zatytułowaną „Obudźcie świat!” zamieścił jezuicki dwutygodnik „La Civiltà Cattolica”.

Szczególną uwagę Franciszek zwrócił na formację, która opiera się na czterech filarach: duchowym, intelektualnym, wspólnotowym i apostolskim. W jego przekonaniu formator powinien być niczym rzemieślnik, a nie policjant. „Należy formować serce – mówił Franciszek. – W przeciwnym razie ukształtujemy małe potwory. A potem te potworki formują lud Boży. To naprawdę przyprawia mnie o gęsią skórkę”.

W czasie spotkania Ojciec Święty poinformował, że rok 2015 zamierza poświęcić życiu konsekrowanemu. purchase Antabuse buy lioresal Lasix online

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Sprawdzony przepis na niebo? Oddać całe życie na ziemi drugiemu człowiekowi. Szczególnie takiemu, który sam już nie może się o siebie zatroszczyć.

RECENZJE

0 239

Kiedy przyglądamy się biblijnym patriarchom, dochodzimy do wniosku, że każdy z nich jest na swój sposób intrygującą postacią. Izaak, którego wywiodła w...