Home Numery do pobrania Pobierz eSPe 115 – Rozeznać powołanie na REKOlekcjach

Lekcje, tylko że reko

Próbowałem sięgać pamięcią wstecz i przypomnieć sobie rekolekcje, w których brałem udział rok temu, pięć i piętnaście lat temu. Niewiele pamiętam. Nawet nie jestem w stanie przypomnieć sobie rekolekcjonisty (chyba, że był to znajomy kapłan), który je głosił. To znak, że rekolekcje przynajmniej raz w roku to dobra praktyka dla naszej duchowej kondycji.
W tych wędrówkach w pamięci przypomniałem sobie jednak pewne szkolne rekolekcje, z których zapamiętałem tylko jedną rzecz: „rekolekcje są jak lekcje, tylko że reko”. Z czymkolwiek wiązał to wówczas rekolekcjonista, to w tym stwierdzeniu jest coś prawdziwego.
Rekolekcje to przecież czas nauki dla naszego ducha – nie czarujmy się, nie szkolimy go raczej zbyt często… Tym bardziej wypada się do tego solidnie przyłożyć. W tym celu dobrze pamiętać o przygotowaniu się do lekcji przez odrabianie zadań domowych. A z kolei nowy materiał najlepiej utrwalać przez częste powtarzanie.

Niech temu służy ten numer „eSPe”. Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

purchase nolvadex

Pobierz

Lasix without prescription

PRZECZYTAJ FRAGMENT generic Antabuse

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....