Home Numery do pobrania Pobierz eSPe 114 – Sakrament spowiedzi

Bóg za kratkami

Widział ktoś z Was tryskającego radością człowieka stojącego w kolejce do konfesjonału? Albo w dobrym humorze czy przynajmniej z lekkim uśmiechem? A ks. Adam Kwaśniewski pisze, że „spowiedź to chyba najbardziej radosny ze wszystkich sakramentów”.
Nie ma się z czego cieszyć – powiecie – gdy po rachunku sumienia wstyd spojrzeć w lustro, a co dopiero opowiedzieć to drugiemu człowiekowi. O. Andrzej Tupek SP mówi, że wstyd to zdrowy objaw. Ale prawdziwe pocieszenie jest w tym, co zauważa Gosia Janiec: „Najważniejszy rachunek jest już zapłacony przez Boże odkupienie. Pozostałe, codzienne rachunki sumienia, wystarczy do Niego po prostu – dzień po dniu – przynosić”.
Ks. Jacek Stryczek podkreśla, że „konfesjonał jest znakiem alternatywnego świata”. Dobrze to rozumie Andrzej Sobczyk, który twierdzi, że jako mąż i ojciec powinien dbać o stan łaski uświęcającej nie tylko ze względu na siebie, ale i całą swoją rodzinę. Ale jeszcze lepsze jest to, co robi po spowiedzi: „po wyjściu z konfesjonału kupuję ciastka lub coś słodkiego, żeby zaznaczyć klimat święta”.
Nie zrozumiecie autorów i rozmówców tego wydania „eSPe”, jeśli nie uświadomicie sobie, że sakrament pokuty i pojednania to nie jest spotkanie człowieka z człowiekiem, ale Wasze spotkanie z Bogiem, który Was kocha..
order dopoxetine cheap nolvadex

Owocnej lektury,
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

PRZECZYTAJ FRAGMENT purchase Lasix

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1307

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....