Home Numery do pobrania Pobierz eSPe 113 – Jak się modlić?

dopoxetine online acquire dopoxetine

Spotkanie i rozmowa

W filmie Bruce Wszechmogący jest scena, gdy Bruce Nolan jako Bóg próbuje realizować napływające do niego modlitwy. Było ich tak wiele, że nie pomogły żadne ludzkie sposoby ich sortowania – ani tradycyjne kartoteki czy karteczki samoprzylepne, ani wirtualne bazy danych. Próśb było tak dużo, że Bruce się poddał – w pewnym momencie, nie zapoznając się z ich treścią, kliknął enter, czyli „tak” dla wszystkiego, o co prosili ludzie (skutki niesłuchania modlitw można zobaczyć w filmie).
Ta scena pokazuje przynajmniej jeszcze jeden fałszywy obraz Boga. Natłok ludzkich westchnień może sprawiać wrażenie, że nie warto nawet próbować zwracać się do Boga, bo kolejka jest tak długa, że trudno mieć nadzieję na wysłuchanie naszej modlitwy a co dopiero na odpowiedzenie na nią. Takie wyobrażenie nie zrodzi się w głowie człowieka, który ma doświadczenie modlitwy indywidualnej.
To jest ten moment w ciągu dnia, kiedy sam na sam stajesz z Bogiem. Wtedy jesteście bardzo blisko. To spotkanie nie jest bynajmniej okazją do zrelacjonowania tego, co od ostatniego razu u mnie się wydarzyło i co będzie ważne w następnych dniach. To jest okazja do rozmowy o tematach ważnych i dla mnie, i dla Boga. Takim tematem na pewno jest kwestia życiowego powołania każdego człowieka.

Owocnej lektury,
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

acquire lioresal Pobierz

PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....