Home Numery do pobrania Pobierz eSPe 109 – Męska przyjaźń

Przyjaźń trudna i piękna

Rodzeni bracia. Nie rozmawiają ze sobą. Nie wiadomo dlaczego. Nie wiadomo jak długo. Męska przyjaźń jest trudna.
Ale gdy wydarza się tragedia, przeszłość przestaje mieć znaczenie. Rzucasz wszystko i poświęcasz wiele, by oddać bratu, przyjacielowi – choćby ostatnią – przysługę.
Takie mam wrażenia po lekturze reportażu Jacka Hugo-Badera. Dziennikarz opisuje wyjątkową wyprawę, w której wziął udział. Jacek Berbeka zorganizował wyjazd w Karakorum, żeby odnaleźć i pogrzebać ciało swojego brata, który kilka miesięcy wcześniej zginął schodząc ze szczytu Broad Peak. Wielu z nas pewnie niemal na żywo śledziło przebieg pierwszego zimowego wejścia na dwunastą pod względem wysokości górę na świecie. Dokonało tego czterech Polaków. Dwóch przepłaciło to życiem.
Choć – siłą rzeczy – te dwie historie różnią się od siebie, to pożegnalna podróż Jacka Berbeki w Karakorum przypomina mi powrót Jezusa do Betanii po śmierci Łazarza. Jezus miłował Łazarza. Coś z tej miłości na pewno było między braćmi Jackiem i Maćkiem. Hugo-Bader swoją opowieść zatytułuje przecież „Długi filmie o miłości”. O miłości.
Męska przyjaźń jest piękna.

Życzę Wam samych pięknych przyjaźni
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

cheap lioresal PRZECZYTAJ FRAGMENT

buy lioresal Antabuse reviews

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

buy Lasix online Książka teolożki Marty Kowalczyk Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość to przede wszystkim zapis duchowych doświadczeń...

RECENZJE

0 28

Nie sięgam po fantastykę, ponieważ nie leży ona w kręgu moich zainteresowań literackich. Tym razem jednak sięgnęłam. Mogłabym przyznać, że nie miałam...