Home Numery do pobrania eSPe 133 – Jak Maryja powiedz Bogu TAK

Jak Maryja, powiedz Bogu TAK

„Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” – te słowa Maryi były hasłem przewodnim Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Papież Franciszek postawił Matkę Bożą za wzór osoby odpowiadającej na Boże powołanie. W samej scenie zwiastowania, w której padają powyższe słowa, Ojciec Święty widzi całą dynamikę powołania każdego młodego człowieka. Maryja najpierw wsłuchuje się w Boży plan na jej życie, później rozeznaje te sprawy w swoim sercu, a na końcu podejmuje decyzję, daje Bogu odpowiedź i zaczyna działać.
Swoistym refrenem brzmiącym przynajmniej w kilku tekstach tego wydania „eSPe” są inne słowa z tej samej sceny – „Dla Boga nie ma bowiem nic niemożliwego”. Jeśli myślisz, że marzenie Boga o Twoim życiu jest nierealne, że nie sprostasz rzeczywistości bycia księdzem, siostrą zakonną, żoną i matką, mężem i ojcem, albo żyjąc w pojedynkę nie będziesz w stanie zrealizować misji, którą zleca Ci niebo, to pamiętaj, że Bóg jest po Twojej stronie, a dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych.
Maryja powiedziała Bogu „tak” – ze wszystkimi tego konsekwencjami, czyli mieczem boleści, który przebił serce matki, ale i z chwałą nieba, którą cieszy się razem ze swoim Synem. Maryja powiedziała Bogu „tak”. A jaka jest Twoja odpowiedź?

Owocnej lektury!

Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1198

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....