Home Numery do pobrania eSPe 128 – Myślałaś kiedykolwiek o byciu siostrą zakonną?

Życie zakonne: mity vs. rzeczywistość

Są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje! (Mt 19, 12).
Słowa Jezusa o tych, którzy nie decydują się na małżeństwo ze względu na królestwo Boże, Kościół najczęściej odnosi do osób konsekrowanych. Małżeństwo dla każdego człowieka jest czymś naturalnym. Jak zwrócił uwagę sam Jezus, nie jest łatwo pojąć dobrowolne wyrzeczenie się związku z mężczyzną czy kobietą.
Dlatego w tym wydaniu „eSPe” staramy się obalić kilka mitów na temat żeńskiego życia zakonnego. Konfrontujemy błędne wyobrażenia młodych dziewczyn z zakonną rzeczywistością, o której opowiadają same siostry.

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

PRZECZYTAJ FRAGMENT

Dodaj komentarz

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

Sprawdzony przepis na niebo? Oddać całe życie na ziemi drugiemu człowiekowi. Szczególnie takiemu, który sam już nie może się o siebie zatroszczyć.

RECENZJE

0 293

Kiedy przyglądamy się biblijnym patriarchom, dochodzimy do wniosku, że każdy z nich jest na swój sposób intrygującą postacią. Izaak, którego wywiodła w...