Home Numery do pobrania eSPe 121 – ŚDM i co dalej?

dopoxetine without prescription lioresal without prescription

Jak zejść z kanapy?

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się już kilka tygodni temu. Na Błoniach i Campus Misericordiae nie ma już śladu po uroczystościach. Co zrobić, aby ten czas nie pozostał tylko w naszych wspomnieniach i ten wielki „kapitał” nie rozpłynął się w chmurze, jak samolot papieski zaraz po starcie z Balic?
Na takie pytanie w jednym z wywiadów podsumowujących ŚDM odpowiadał abp Stanisław Gądecki. Zwrócił uwagę, że młodzi „potrzebują pouczeń i wskazań, ale przede wszystkim potrzebują, aby duszpasterz był z nimi, towarzysząc im w drodze”. Przewodniczący polskiego episkopatu podkreśla, że młodzież jest dziś bardzo wrażliwa i dobrze wie, co jest dobre, a co złe, ale „w konfrontacji ze światem – z ową „kulturą kanapy” – nie znajduje w sobie dość siły, by się temu złu sprzeciwić. I stąd tak ważne jest, aby w całym tym duchowym zmaganiu był z nią ktoś, kto zrozumie, wesprze, podtrzyma, ale też kto nie boi się upomnieć i wskazać właściwą drogę”.
W tym numerze „eSPe” przeczytacie świadectwa ludzi, którzy – każdy na swój sposób – w swoim życiu „zmagali się z kanapą”. Te historie pokazują, jak zejść z wygodnej kanapy i zacząć żyć na serio. Te przemiany zachodziły często między jednymi a drugimi ŚDM.
Do spotkania w Panamie zostały prawie trzy lata. Do roboty! Bo ŚDM to dopiero początek.

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

Pobierz

PRZECZYTAJ FRAGMENT

dopoxetine reviews

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1306

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....