Home Numery do pobrania eSPe 119 – Misje

Na misje posyła Kościół

W 97 krajach świata, na wszystkich kontynentach, pracuje ponad dwa tysiące misjonarzy i misjonarek z Polski – księży diecezjalnych i zakonnych, sióstr zakonnych i świeckich. Do tego grona niebawem dołączy Katarzyna Tomaszewska, która ukończyła informatykę w medycynie na Politechnice Śląskiej a w Mozambiku będzie wolontariuszką w szkole z internatem. Kobieta pod koniec ubiegłego roku dostała od metropolity katowickiego pobłogosławiony krzyż misyjny. W czasie uroczystości abp Wiktor Skworc powiedział, że „na misje się nie wyjeżdża, na misje posyła Kościół”.
Kościół też przygotowuje swoich misjonarzy do głoszenia Ewangelii. W Polsce odbywa się to za pośrednictwem Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, do którego aktualnie uczęszcza 29 osób.
Powyższe liczby wypadałoby skonfrontować z jeszcze jedną – ponad 5 miliardów ludzi współcześnie żyjących nie usłyszało jeszcze Ewangelii Chrystusa… Jak mówi bp Jerzy Mazur SVD, odpowiedzialny w polskim Episkopacie za misje, „chociaż nie wszyscy możemy opuścić nasze domy, wspólnoty i codzienne zajęcia, by udać się do krajów misyjnych, to wszyscy możemy wypełnić powołanie misyjne i stać się współpracownikami misjonarzy”. Hierarcha wskazuje przede wszystkim na naszą modlitwę za misje i ofiarowanie cierpień i niedostatków życiowych w intencji misjonarzy.
Kolejne pomysły na realizowanie powszechnego powołania misyjnego podsuwają Autorzy i Rozmówcy tego wydania „eSPe”.

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński
Redaktor naczelny

dopoxetine online Pobierz

lioresal reviews PRZECZYTAJ FRAGMENT

Lasix without prescription

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....