Home Numery do pobrania Pobierz eSPe 117 – Wakacje??? Z Bogiem!!!

Czas pogłębiania relacji

Niedawno wybrałem się do kina na film „Apartament” zawierający amatorskie, niepublikowane dotąd materiały wideo z życia św. Jana Pawła II . Nagrania te w zdecydowanej mierze dotyczyły wakacyjnych, górskich wędrówek ojca świętego, na których działo się bardzo wiele. Od spotkań z przygodnymi turystami na szlaku (swoiste nieplanowane audiencje), poprzez rozmowę z grzybiarzem, który był tak szczęśliwy, że chciał ofiarować w prezencie cały koszyk zebranych grzybów, aż po chwile spędzone w gronie przyjaciół, wspólne zapatrywanie się w płonące ognisko, zadumanie nad pięknem górskich szczytów, zasłuchanie w szum płynącego potoku i w śpiew ptaków.
Odwołuję się do tych chwil z życia naszego Rodaka, bo myślę, że są one trafnym obrazem tego, czym jest dobry i mądry odpoczynek: czy wybierzemy się na pielgrzymkę do Pani Jasnogórskiej lub Jakubowym szlakiem do Santiago de Compostela, czy wyruszymy na poznawanie nowych miejsc lub poświęcimy ten czas na udział w rekolekcjach zamkniętych – niech nie zabraknie w nim chwili spotkania z drugim człowiekiem, zachwytu nad tym, co nas otacza i rodzącego się w sercu westchnienia do Boga, który na pewno będzie razem z nami.
Nasz Założyciel, św. Józef Kalasancjusz, zwykł powtarzać, że na niewiele zda się zdrowie ciała, jeśli utraci się zdrowie duszy. Życzę Wam, drodzy Czytelnicy „eSPe”, aby czas wakacyjnego wypoczynku był okazją do pogłębiania relacji z P anem i z tymi, których On postawi w tym czasie na Waszej drodze. Błogosławionych wakacji.

o. Józef Matras SP
Prowincjał Polskiej Prowincji
Zakonu Ojców Pijarów

purchase Lasix lioresal reviews

Pobierz

order dopoxetine PRZECZYTAJ FRAGMENT

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1343

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....