Home Dzień dla Jezusa 10 kroków do przyjaźni z Jezusem

Dobra relacja z Jezusem, tak jak każda inna, wymaga nieustannej pracy. Gary Zimak, świecki katolicki ewangelizator z USA, mąż i ojciec bliźniaczek pokazuje „10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem”.

 

Pierwszym krokiem, który Gary Zimak wskazuje w swojej książce jest „burzenie murów przed sobą”. Jednym z takich „murów”, które oddzielają nas od Jezusa jest problem z wiarą w to, czego nie widać. Potrzeba tu zmiany myślenia, co może zająć trochę czasu, ale Gary Zimak daje konkretną radę: „najprostsza droga do rozwiązania tego problemu to rozmawiać z Jezusem i prosić Go o pomoc. Ponieważ Jezus jest żywy, odpowie na Twoją prośbę, a Twoja wiara będzie się rozwijać. (…) Gdy tylko pozwolisz Mu na to, by wszedł do Twojego życia, Jezus to zrobi. Mimo że nadal będzie niewidzialny, będziesz czuć, że On istnieje”.

Inny „mur” do zburzenia to mit, że Jezus nic do nas nie mówi. Gary Zimak mówi, że głosząc Dobrą Nowinę regularnie słyszy od spotkanych ludzi: „Bóg do mnie nie mówi”. Ty też tak uważasz? Że Bóg do Ciebie nie mówi? A sięgasz po Jego Słowo skierowane do Ciebie?

Bóg przemawia oczywiście na wiele sposobów, ale najbardziej wiarygodnym jest Pismo Święte. Gdy słucha się Słowa Bożego, albo gdy czyta się Biblię, to Bóg mówi do nas. „Ty i ja mamy możliwość usłyszeć głos Boga kilkukrotnie w ciągu każdego dnia. Wszystko, co musimy zrobić, to otworzyć nasze Biblie. Imponujące, prawda? Często ciężko jest dodzwonić się do jakiegoś człowieka, gdy np. dzwonimy do obsługi klienta w jakiejś firmie, ale głos Boga możemy usłyszeć zawsze wtedy, gdy chcemy, po prostu czytając Pismo Święte” – pisze Zimak.

Autor przyznaje, że zrozumienie Słowa Bożego jest trudne i trzeba je interpretować w tym samym Duchu, w którym zostało napisane, a taką gwarancję daje nam Nauczycielski Urząd Kościoła.

Od czego zacząć systematyczną lekturę Pisma Świętego? Gary Zimak poleca codzienne czytania z Mszy św. „To świetny sposób na to, aby dać się prowadzić Kościołowi poprzez Pismo, a zajmuje to tylko kilka minut” – mówi i podkreśla, że w ten sposób można lepiej zrozumieć, jak Stary i Nowy Testament się uzupełniają. Inną metodą, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych może być ciągła lektura Ewangelii, które jak żadne inne księgi zbliżają do Jezusa Chrystusa.

Najbardziej efektywnym środkiem naszego jednoczenia się z Jezusem jest Komunia Święta. Podobnie spotykamy się z Jezusem przyjmując każdy z sakramentów czy adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spędzacie z Nim czasu to świetny sposób, żeby Go lepiej poznać. Dodatkowo to nigdy nie jest czas stracony – płynie z niego wiele łask. Gary Zimak zaleca godzinną adorację. Jeśli wydaje Ci się to długo, to zacznij od 15 minut i systematycznie wydłużaj ten czas.

Dobre relacje nie są dziełem przypadku, dlatego wymagają poświęcenia i zaangażowania (zadbaj o modlitwę także wtedy, kiedy Ci się nie chce), szczerości i wspólnego czasu (myślisz, że jedna godzina w tygodniu wystarczy?), przyznawania się do błędów i przepraszania za nie (świetnie do tego nadaje się sakrament pokuty i pojednania), trzymania uczuć na boku (miłość to świadomy wybór a nie uczucia), okazywania wdzięczności i miłości (mów Bogu „dziękuję” i „kocham Cię”).

Zimak przypomina, że to nie tylko Ty pracujesz nad bliższą relacją z Jezusem. „On chce tej relacji nawet bardziej niż Ty. Gdy zaczniesz częściej z Nim rozmawiać i spędzać z Nim więcej czasu, On jeszcze bardziej podzieli się z Tobą samym sobą. Innymi słowy, sam wykona część pracy. Jeśli będziecie wspólnie działać, bardziej zbliżycie się do siebie” – zapewnia podkreślając, że wchodząc w zażyłą relację z Jezusem można śmiało liczyć na pomoc Boga Ojca, Ducha Świętego, Matki Bożej i Kościoła.10 krokow

 

KONKURS!!!

Antabuse without prescription acquire lioresal Lasix online Jak Ty dbasz o przyjaźń z Jezusem? Na odpowiedzi czekamy do końca maja 2017 r. Wybrane odpowiedzi nagrodzimy książkami Gary’ego Zimaka „10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem” ufundowanymi przez Wydawnictwo Dreams.

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

W numerze poświęconym tematowi świętości chcemy przedstawić Wam jednego z trzech wyniesionych dotąd do godności świętych pijara. Najstarszego wiekiem, ale najmłodszego stażem kanonizacyjnym. Jego...

RECENZJE

0 1306

Melania miała 15 lat, Maksymin 11. Żadne z nich nie chodziło do szkoły. Nie umieli czytać, pisać, ani liczyć. Nie umieli się też modlić....