Home Być kobietą, być mężczyzną Vatican for women

„Niech nas usłyszą i zobaczą w Watykanie! Zwłaszcza, że sami o to proszą” – Zuzanna Radzik zaapelowała do kobiet o udział w watykańskiej akcji #lifeofwomen.

buy dopoxetine online buy lioresal online cheap dopoxetine
Papieska Rada ds. Kultury i watykańska grupa konsultacyjna ds. kobiet planują w lutym spotkanie plenarne na temat „Kultury kobiet: równość i różnica”. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia organizatorzy ogłosili wideo-kampanię, którą wzywali katoliczki z całego świata do przesyłania minutowych spotów z odpowiedzią na pytanie: kim jesteś? co robisz? co myślisz o swoim byciu kobietą? o swoich zaletach i trudnościach, swoim ciele i życiu duchowym?

„Kato-feministyczny internet w postaci oficjalnych stron ale i tajnych facebookowych grup ogłosił mobilizację – napisała na swoim blogu Zuzanna Radzik. – Zatem drogie Panie i Dziewczęta. Bierzemy w dłoń aparaty, włączamy komputerowe kamerki. Nie marnujmy okazji. Panowie, zachęcamy małżonki, partnerki, matki, koleżanki, córki…” – mobilizowała publicystka „Tygodnika Powszechnego”.

Filmiki umieszczane w sieci należało opatrzyć hasztagiem #lifeofwomen. „A nuż ktoś usłyszy. W końcu rzadko ktoś z Watykanu nas tak bezpośrednio pyta, co sądzimy. A nuż, jeśli się zmobilizujemy i odpowiemy, to wśród tych niewielu odpowiedzi, które pewnie napłyną w tak krótkim czasie, mamy może szansę zostać usłyszane” – zachęcała Zuzanna Radzik.
Wybrane refleksje posłużą do stworzenia wideo, które otworzy lutowe spotkanie Rady ds. Kultury dotyczące kobiet i zostanie umieszczone w serwisie YouTube.

ŚWIĘTY O POWOŁANIU

buy Lasix online Książka teolożki Marty Kowalczyk Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość to przede wszystkim zapis duchowych doświadczeń...

RECENZJE

0 63

W historii Narodu Wybranego było wiele kobiet, które odegrały w niej jakąś rolę, mniej lub bardziej ważną. Była Ewa, a tuż za...